Головна » Статті » Бібліотека » Варто знати

У категорії матеріалів: 7
Показано матеріалів: 1-5
Сторінки: 1 2 »

 Св. Ілля шанується і є зразком для наслідування:
 - його дива, наприклад, бесіда з Богом;
 - його аскетизм, тобто, забраний Богом, щоб жити в пустелі, їв тільки їжу, принесену воронами;
 - його пророцтво, наприклад, слухаючи Бога пророкував, щоб денонсувати правителів за їх несправедливість, їх невірність, і їх гніт людей;
 - його православ'я, наприклад, слідуючи за тим справжнім Богом і опонуючи богослужінню іншим богам;
 - його здійснені дива, наприклад, забезпечив їжею під час голоду, воскресив небіжчика;
 - його турбота про бідноту, вдів і сиріт;
 - його взяв, живим, на небеса Бог у вогненній колісниці;
 - його зустріч з Месією в священному Преображенні (Матв. 17:1-8).

День святого пророка Іллі відзначається 2 серпня.
Автор: Taras - Переглядів: 1223 Детальніше
 Людина є створінням Божим і вона комунікативна. Люди завжди прагнули спілкуватися одне з одним, і сьогодні багато хто робить це користуючись соціальними мережами. Але що варто знати про цей винахід?
Протягом останніх кілька десятків років людство, як і колись швидко розвивається та знаходить ще більше нових можливостей для покращення свого комфорту у житті. Це особливо проявляється у спілкуванні людей. Розмова віч-на-віч та листи існують від початку, коли існують люди. При розмові віч-на-віч ви можете вираз обличчя і жести співрозмовника та вловлювати тон його голосу. Але є недолік, обидва співрозмовники мають зустрітися.
Автор: Taras - Переглядів: 1860 Детальніше
  Страсний тиждень, названий так у пам’ять про останні дні земного життя, страждання і хресну смерть Ісуса Христа, розпочинається у православних християн з понеділка.
У Великий понеділок Церква згадує старозавітного патріарха Йосипа, якого заздрісні брати продали в Єгипет за 20 срібняків, сказавши батькові, що його розірвали дикі звірі. Поміркований і великодушний Йосип розглядається як праобраз зрадженого за 30 срібняків Христа.

У понеділок Страсної седмиці служиться молебень, що покладає початок церковному чину мироваріння. Миро - це особлива суміш 50 речовин на основі оливкового масла, запашних трав та смол. Миро вважається святинею, зберігається у вівтарі і використовується в таїнстві Миропомазання, що завершує таїнство хрещення, а також при освяченні нових престолів храмів. Готується миро лише раз у році - з понеділка по середу Страсного тижня, у четвер освячується.
Автор: Taras - Переглядів: 1046 Детальніше

Нещодавно мама мого знайомого з болем розповідала мені про те, як змінився її син за останні півроку. Став замкнутим, небалакучим, перестав цікавитися навколишнім життям, життям власної сім’ї, і взагалі став далеким і чужим. Перестав також нормально харчуватися, схуд, побліднів. Я намагався здогадатися, що сталося з хлопцем, але нічого не придумавши, запитав про це жінку. Після тривалої паузи з її уст злетіло єдине слово: «Комп’ютер…» 

«Комп’ютер, - подумав я, - добра річ, скільки інформації на ньому зберігаю сам, та й видавництво газети важко уявити без нього». Але виявляється, проблема не в самому комп’ютері, а в способі його використання. Хлопець, про якого ми говорили, став залежним від он-лайнової інтернетівської гри.

Автор: Taras - Переглядів: 1076 Детальніше

  Всі нормальні люди влаштовують свята. Свято - це особливий день, коли людина згадує про те, що йому дорого і свято. Цього дня кожна людина залучається до об’єкту своєї радості. Свята бувають рiзнi: сімейні, державні, релігійні. Вони нагадують історію сім’ї, країни, спілкування людей з Богом. Всі свята - віддзеркалення нашій культури, це об’єднуючий чинник різних поколінь.

Цілком можна перефразовувати відоме прислів’я - "скажи, які свята ти святкуєш, і я скажу - хто ти". Але зараз в Українi та Росії складається дивна ситуація - в короткий час з’явилися "свята" чужі і навіть ворожі нашiй культурі. Варто тільки дивуватися, як наша сучасна людина здатна довірливо, без аналізу і міркувань приймати всі культурні покидьки, які йому пропонують ЗМІ і прояви західної або американської культури споживання. Скажуть - "Ваню, сьогодні у нас "Хеллоуїн", і "Ваня" покірно справляє свято, коли за кельтськими уявленнями на землю виходить всяка нечисть. Або: "Ваню, сьогодні всесвітній день святого Валентина!" - і наш "Ваня" ударяється у всі тяжкі. Що тут скажеш, - в Європі прорвало культурну каналізацію, а у нас все спливає. 

Автор: Taras - Переглядів: 1382 Детальніше
1-5 6-7